sokołowski Ośrodek Kultury

Kino

Bogowie
23, 25 - 26 października 17:00 i 19:00
biograficzny/dramat, Polska 2014, 2 godz., 1 min.

„Bogowie” to fabularny portret Zbigniewa Religi, wybitnego kardiochirurga i autentycznego buntownika, który odmienił oblicze polskiej medycyny.

Profesor Zbigniew Religa w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. 

reżyseria: Tomasz Palkowski     scenariusz: Krzysztof Rak 

Mary's Land. Ziemia Maryi.
30 - 31 października 17:00
dokumentalny/dramat/religijny, 2014, 1 godz. 55min

„Mary’s Land. Ziemia Maryi” to nie tylko kino religijne, film drogi, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy te gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów. Twórcy filmu wyruszyli w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Ten film to podróż po świecie, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę żywej, odczuwalnej, wręcz namacalnej obecności.

 

Kamienie na szaniec
30 - 31 października 19:00
dramat/wojenny, Polska 2014, 1 godz. 47 min.

 „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo.” Oto dewiza, jaką w życiu kieruje się trzech młodych przyjaciół: Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 r. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem – przetrwać za wszelką cenę czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec”, zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.

  • reżyseria: Robert Gliński      
  • scenariusz: Dominik W. Rettinger i Wojciech Pałys

 

1/6wybierz podstronę:  1 2 3 4 5 6 z 6 
Aktualny repertuar

(c) 2003-2007 Sokołowski Ośrodek Kultury
ul. Wolności 27, 08-300 Sokołów Podlaski, tel. (0-25) 7872438